Doprava zdarma nad 1000 Kč

Granoláska 210g

Pečená granola z bezlepkových ovesných vloček, s pekanovými ořechy, mandlemi a špetkou perníkového koření. Křupavá, voňavá lahůdka, která doladí tvou ranní kaši, ale bude také slušet kdejakému dezertu, jako taková třešnička na dortu. Funguje výborně i jako posypka na lívance či palačinky - povznese je vzhledově i chuťově na novou úroveň. A samozřejmě je skvělá i sama o sobě nebo jako klasika s jogurtem a ovocem.

 

  • Bez lepku a laktózy 
  • Luxusně vyladěné složení k lahodnému křupnutí a božské vůni 
  • Bohatý zdroj minerálních látek a proteinů 
  • K doladění tvé kaše, dezertu, palačinek, či jen tak 
195 Kč 92,86 Kč / 100 g
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Kód: 96
Granoláska 210g

Detailní popis produktu

Granoláska je pro všechny slaďouše a milovníky křupavých oříšků, semínek a perníkového koření. U nás v Yummigos věříme, že si každý občas rád zamlsá. Všeobecně terorizovaný bílý cukr, který nám může způsobovat roztříštěnost, výkyvy nálad a složité zdravotní problémy u nás ovšem nenajdete. Myslíme na vás a díky tomu si můžete skvěle zamlsat bez výčitek.

Proč je tak skvělá a mňam?

Granoláskou můžete posypat třeba vaši snídaňovou kaši, nebo domácí lívance. Naší granolu sladíme panelou a javorovým sirupem. Panela, neboli sušená třtinová šťáva, je nerafinované sladidlo, které je pro náš organismus mnohem lépe přijatelné, než bílý cukr.  Obsahuje minerální látky jako vápník, železo, fosfor, a draslík, což jsou klíčové minerály pro naše zdraví (1). Obsahuje také hodnotné antioxidanty, které z našeho těla odvádějí volné radikály, které jinak způsobují vnitřní napětí a stres. Má také nižší glykemický index (35) a díky tomu se energie do těla uvolňuje pomaleji a postupně. Glukóza neboli krevní cukr, se nám tak nezvýší do nebeských výšin a pak nespadne pod úroveň naší energie, což u běžného cukru způsobuje normálně pokles energie, ospalost a opětovnou potřebu po dalším cukru(2). Naše Granola má nižší Glykemický index než běžné granoly a energie se tak může společně s glukózou uvolňovat postupně.

Granola1

Dále obsahuje ořechy a různé semínka, které jsou procesem pečení lépe vstřebatelné a využitelné pro naše zažívání a trávení. Ořechy a semínka jsou bohatým zdrojem prospěšných tuků a proteinů, které potřebujeme pro správné fungování našeho organismu (3). Nestrávené kousky ořechů či semínek, pak fungují jako takový kartáč pro naše střeva, která dokáží lehce pročistit od nánosů a balastních látek. 

 

Sladíme Panelou, sušenou třtinovou šťávou

Celý proces výroby panely je snadný: ze stébel cukrové třtiny se lisuje šťáva, která se poté odpařuje, mění se v hustý sirup a lisuje se do bloků. Ty se následně lehce drtí na drobné valounky. Panela se také ani částečně nezbavuje podílu melasy, která jí mimo jiné propůjčuje typickou zlatavou barvu. Díky šetrnosti výroby i zpracování neprochází rafinací či bělením a je bohatá na zmiňovanou melasu, obsahuje nezanedbatelné procento účinných složek a živin. Nepostrádá vitamíny, k nimž patří vitamin A, vitamíny skupiny B nebo vitamíny C, D a E ani minerální látky jako je mangan, chrom, draslík, vápník, železo či hořčík a zinek. Glykemický index panely se pohybuje kolem 35 což je o polovinu menší než třtinový cukr, který je však chemicky ošetřený bez nutričního přínosu. 

 

Jak si můžeš Granolásku užít

  • Nasyp si ji do hrsti a rovnou pošli do pusy
  • My ji máme nejraději jako posypání hotové Mňam kaše 
  • Skvělá je však třeba na posypání lívanců
  • Můžeš si ji dát klidně i s mlékem nebo oblíbeným jogurtem
  • Vem si ji jako snack a doplnění energie do hor 

 

Složení: Ovesné vločky bezlepkové, Pekany, Mandle, Dýňová semínka, Kokosové chipsy, Mandlová pasta, Panela, Javorový sirup, Kokosový olej, Pohankové pukance, Černý sezam, Kakaové máslo, Perníkové koření, Čerstvá pomerančová šťáva, sůlOdkazy na studie:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0308814620320458 -1 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10803675/ - 2

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7468923/ - 3

Doplňkové parametry

Kategorie: Granoláska
Hmotnost: 0.21 kg